en

Оголошення

До 25 березня 2012 року зголошуйся на участь у п'ятому році програми неформальної громадської освіти молоді «Майстерня громадської активності»

20 березня 2012

 

 

Як змінити власне оточення на краще та реалізувати свої геніальні та дещо божевільні ідеї для мого навчального закладу, району, міста або навіть всієї країни?
Чи я толерантний/а до світогляду та поведінки оточуючих мене людей?
Чи вмію я справедливо та коректно керувати та координувати роботу інших?
Чи є люди з поглядами, схожими на мої, і як знайти таких однодумців?

Вже п'ятий рік поспіль «Майстерня громадської активності» допомагає знайти відповіді на ці питання активним молодим людям з критичним відкритим поглядом на суспільство та щирим бажанням сприяти конкретним змінам на краще в своєму оточенні. «Майстерня» стала ефективним провідником для більш ніж 90 перших суспільних молодіжних проектів від зародження ідей до реального втілення їх в життя, що дозволило молодим людям як розвивати власні вміння, навички й таланти, так і відповідально ставитись до суспільних процесів навколо них. Ти можеш стати наступним учасником нашої «Майстерні» з перетворення візій на дії та ідей на компетенції.

Запрошуємо до участі в 10-місячній освітньо-практичній програмі молодих людей віком від 18 до 25 років, які проживають у Черкаській, Харківській, Донецькій, Запорізькій, Рівненській, Волинській, Закарпатській, Львівській та Хмельницькій областях або в АР Крим, та хочуть змінити своє оточення на краще.

Анкети на участь в програмі приймаються до 25 березня 2012 року двома шляхами: заповнити Інтернет-зголошення в режимі он-лайн АБО надіслати оголошення у вигляді окремого файлу на електронну адресу info.ua@maysternya.org.

Зацікавленим в участі пропонуємо ознайомитися з інформацією нижче. У випадку виникнення додаткових (нестандартних, та не таких частих :-)) запитань, звертайтесь до координації за електронною адресою info.ua@maysternya.org.

1. Що таке «Майстерня громадської активності» та чого мені очікувати від участі?
Нашим головним завданням є розвиток та навчання молоді через реалізацію суспільних ініціатив. Учасники програми отримують теоретичну та практичну підтримку у реалізації власної ідеї, яка включає в себе цикл з 3 спеціалізованих семінарів-тренінгів, всебічного супроводу кожного проекту персональним куратором, індивідуально організованого навчання та обміну досвідом з молоддю з різних регіонів.

Для учасників програма «Майстерні громадської активності» щорічно триває з ранньої весни до пізньої осені та складається з трьох основних етапів:

ЕТАП І (квітень - травень 2012 року) - ОРІЄНТАЦІЙНИЙ, який включає участь в одному зі вступних семінарів за участі міжнародної команди тренерів.
В 2012 році вступні семінари проводитимуться на наступні теми:
Суспільство пише історію чи історія пише суспільство? Проблеми (історичної) пам'яті (28 квітня-5 травня 2012 року). Семінар для учасників з України.
Слово-не горобець... Або свобода слова в Україні (28 квітня-5 травня 2012 року). Семінар для учасників з України.
«Вещь в себе» Або соціальна (не)байдужість сучасного мистецтва (6-13 травня 2012 року). Семінар для учасників з України та Білорусі.
Чемпіонати та олімпіади-важлива гра між політикою, суспільством та бізнесом (12-20 травня 2012 року). Семінар для учасників з України та Польщі.
Про місце проведення кожного з семінарів учасники дізнаються після відбору. Всі семінари проводитимуться на території України в одному із цільових регіонів.

ЕТАП ІІ (червень - жовтень 2012 року) - НАЙГОЛОВНІШИЙ та НАЙЦІКАВІШИЙ, адже він включає розробку міні-проектів, їх конкретизацію на проектних семінарах та безпосередню реалізацію за супроводу куратора.
Після закінчення вступних семінарів учасники матимуть можливість сформулювати свої проектні ідеї та подати їх на розгляд журі. Проектні команди обраних ідей будуть запрошені на один з 3 кваліфікаційних семінарів з проектного менеджменту. Організатори забезпечують необмежену методичну та обмежену фінансову підтримку міні-проектів.

ЕТАП ІІІ (26-31 жовтня 2012 року) - СВЯТКОВО-ПІДСУМКОВИЙ, який включає підбиття підсумків та конкретизацію перспектив на спільному підсумковому семінарі «Майстерні громадської активності» в одному з цільових регіонів програми.

2. Як стати учасником/цею «Майстерня громадської активності»?
Взяти участь у програмі можуть молоді люди віком від 18 до 25 років, які проживають в Черкаській, Харківській, Донецькій, Запорізькій, Рівненській, Волинській, Закарпатській, Львівській, Хмельницькій областях або в АР Крим. Пріоритет для участі в програмі надається кандидатам з невеликим або нульовим досвідом реалізації громадських чи соціальних проектів. Обов'язковою умовою для участі в програмі є можливість участі у всіх етапах проекту (квітень - жовтень 2012 р.), мотивація до зовнішніх та внутрішніх змін та критичної рефлексії змін навкруги.

Якщо тобі цікаво, і ти вирішив/ла взяти участь в програмі «Майстерні», тобі необхідно зробити наступні кроки:
Вибрати один зі вступних семінарів.
Надіслати заповнену анкету (посилання на анкету) на адресу info.ua@maysternya.org АБО заповнити форму зголошення он-лайн до 25 березня 2012 року (включно).
Факультативно та за бажанням кандидатів на зазначену адресу електронної пошти також приймаються рекомендації, які можуть бути надані вашими колегами з молодіжних організацій. Особливо вітаються рекомендації, надані випускниками «Майстерні громадської активності». Рекомендації, виконані у довільній формі, повинні бути надіслані безпосередньо від особи, яка рекомендує вас на участь.
Зачекати на відповідь журі по електронній пошті до 10 квітня 2012 року. Про результати відбору будуть проінформовані всі кандидати.
Радіти новим цікавим дорогам та знайомствам в своєму житті :-)

ВАЖЛИВО! Можна зголошуватися не більше, ніж на 2 вступних семінари. У випадку зголошення на 2 семінари кандидат надсилає дві окремі анкети. Анкети кандидатів, надіслані на більше ніж 2 вступних семінари, журі розглядатися НЕ будуть - тому подумай та вибери 1-2 найцікавіші для тебе теми.
Учасникам, обраним для участі в проекті, організатори забезпечують проживання та харчування в рамках трьох семінарів програми, а також за узгодження відшкодовують проїзд до місця проведення семінарів.

3. В принципі, мені подобається, але хотілося б дізнатися ще більше...
«Майстерня громадської активності» є партнерською програмою Колегіуму ім. Теодора Гойсса Фонду ім. Роберта Боша та Спілки мовного та культурного обміну МітОст (Німеччина) та українськими НУО. На всеукраїнському рівні програма координується «Українською мережею освіти дорослих та розвитку інновацій та реалізується в окремих регіонах партнерськими організаціями:
Фундацією регіональних ініціатив (Рівне)        
Донецькою громадською організацією «Альянс»        
Коаліцією молодіжних організацій Черкаської області «Молода Черкащина»       
«Клубом молодих лідерів» (м. Сімферополь).

Програма реалізується за підтримки Представництва фонду ім. Гайнріха Бьоля в Україні, а також Міжнародного Фонду Допомоги та Дружби.

Партнером міжнародного компоненту програми з польського боку є Genius Loci - Duch Miejsca w Rudzie Śląskiej (Руда Сласка).

Почитати, що ми робили в минулі роки, можна за наступними посиланнями:
●    «Майстерня» 2008
●    «Майстерня» 2009
●    «Майстерня» 2010
●    «Майстерня» 2011

4. Як можна з нами зв'язатися?
●    Офіційний сайт
●    vkontakte   
●    Facebook

Команда
Іванна Пекар, Ольга Дятел, Альона Каравай («Українська мережа освіти дорослих та розвитку інновацій»), info.ua@maysternya.org   

University logo

Харківський Національний Університет
ім. В.Н. Каразина

Майдан Свободи 4, 61022, Харків
Телефон: +38(057)707-55-00
Факс: +38(057)707-12-47
E-mail: postmaster@univer.kharkov.ua