en

Оголошення

Програма неформальної громадської освіти молоді «Майстерня громадської активності» оголошує набір молоді з цільових регіонів на участь у четвертому році програми

13 березня 2011

До участі в 10-місячній освітньо-практичній програмі запрошуються молоді люди віком від 18 до 25 років, які проживають у Черкаській, Харківській, Донецькій, Запорізькій, Рівненській, Волинській, Закарпатській та Львівській областях або в АР Крим та хочуть щось змінити на краще у своєму оточенні. Анкети на участь в програмі (http://info.boell.org.ua/Majsternja_2011/Anketa.doc)приймаються до 3 квітня 2011 року на електронну адресу maysternya.konkurs@gmail.com

  1. Що таке «Майстерня громадської активності» та як конкретно виглядає ця програма?

«Майстерня громадської активності» є коопераційною інноваційною програмою з неформальної громадської освіти молоді, яка виникла у 2008 році як пілотний проект з адаптації європейського досвіду неформальної громадської освіти в Україні та наразі реалізується цілою низкою українських та міжнародних організацій-партнерів.

Програма «Майстерні громадської активності» складається з трьох основних етапів:

1 ЕТАП (квітень - травень 2011 року) - вхід в програму та пошук «власної» тематики в рамках 4 вступних семінарів на суспільно важливі теми, а саме:

  • 28 квітня - 4 травня - «Суспільство пише історію чи історія пише суспільство?»
  • 6-12 травня - «Влада та відповідальність - а що б ти зробив, якби ти був...?»
  • 6-12 травня - «Свій серед чужих та чужий серед своїх - що означає ксенофобія для суспільства?»
  • 6-12 травня - «(Добро-)сусідство - а ти знаєш своїх сусідів?» (Увага! - цей семінар буде міжнародним (за участю молоді з України та Польщі) та проводитиметься двома мовами: українською та польською).

Про місце проведення кожного з семінарів учасники дізнаються після відбору. Всі семінари проводитимуться на території України в одному із цільових регіонів.

2 ЕТАП (червень - вересень 2011 року) - розробка власних міні-проектів для своїх громад, їх конкретизація на проектних семінарах та їх реалізація за супроводу власного куратора-ментора.

Після закінчення вступних семінарів учасники матимуть час, щоб оформити свої ідеї для власних громад у письмовому вигляді та подати їх на розгляд журі. Проектні команди обраних ідей будуть запрошені на один з 4 проектних семінарів, де вони зможуть конкретизувати свої ідеї та отримати базові знання з проектного менеджменту. Організатори забезпечують методичну та фінансову підтримку реалізації міні-проектів учасників програми

3 ЕТАП (12- 16 жовтня 2011 року) - підбиття підсумків та конкретизація перспектив на спільному підсумковому семінарі «Майстерні громадської активності» в одному з цільових регіонів програми.  

  1. Які організації стоять за програмою «Майстерня громадської активності»?

«Майстерня громадьскої активності» є партнерською програмою Колегіуму ім. Теодора Гойсса Фонду ім. Роберта Боша та Спілки мовного та культурного обміну МітОст (Німеччина, http://theodor-heuss-kolleg.de) та Представництва фонда ім. Гайнріха Бьоля в Україні (http://boell.org.ua/web/) з українськими НУО. На всеукраїнському рівні программа координується «Українською мережею освіти дорослих та розвитку інновацій» (http://educationua.org) та реалізується в окремих регіонах «Фундацією регіональних ініциатив» (Рівне, Харків, http://fri.com.ua), Донецькою громадською організацією «Альянс» (http://allianceua.org.ua), Коаліцією молодіжних організацій Черкаської області «Молода Черкащина» (http://mch.ck.ua/main/ua/index.php) та «Клубом молодих лідерів» (м. Сімферополь). Партнерами міжнародного компоненту програми з польського боку є НУО to.pole (Краків) та НУО Genius Loci - Duch Miejsca w Rudzie Śląskiej (Руда Сласка, http://geniusloci.free.ngo.pl).

У 2011 році окремі частини програми «Майстерні громадської активності» підтримуються Міжнародним Фондом Допомоги та Дружби (Україна, http://irff.org.ua) та Посольством Польщі в Україні.

Звіт про діяльність «Майстерні громадської активності» в 2008 році  -

http://theodor-heuss-kolleg.de/fileadmin/Material/Regionale_Kooperationsprogramme/Ukraine/2008_ZVIT_MAYSTERNYA.pdf

Звіт про діяльність «Майстерні громадської активності» в 2009 році  -

http://theodor-heuss-kolleg.de/fileadmin/Material/Regionale_Kooperationsprogramme/Ukraine/2009_ZVIT_MAYSTERNYA.pdf

Звіт про діяльність «Майстерні громадської активності» в 2010 році  - http://www.civicua.org/library/view.html?topic=1524660

  1. Як взяти участь у програмі «Майстерня громадської активності»?

Взяти участь у програмі можуть молоді люди віком від 18 до 25 років, які  проживають в Черкаській, Харківській, Донецькій, Запорізькій, Рівненській, Волинській, Закарпатській та Львівській областях або в АР Крим. Пріоритет для участі в програмі надається кандидатам з невеликим або відсутнім досвідом реалізації громадських чи соціальних проектів. Обов'язковою умовою для участі в програмі є можливість участі у всіх етапах проекту (квітень - жовтень 2011), мотивація до зовнішніх та внутрішніх змін, а також відкритість до нового досвіду та нових людей.

Для зголошення на участь в проекті треба:

ü  Вибрати один зі вступних семінарів;

ü  Повністю заповнити та надіслати анкету (http://info.boell.org.ua/Majsternja_2011/Anketa.doc);

ü  Обов'язково надіслати анкету тільки на адресу maysternya.konkurs@gmail.com та тільки до 3 квітня 2011 року (включно);

ü  Зачекати на відповідь журі по електронній пошті до 13 квітня 2011 року. Про результати відбору будуть проінформовані всі кандидати.   

ВАЖЛИВО! - Можна зголошуватися не більше, ніж на 2 вступних семінари. У випадку оголошення на 2 семінари кандидат надає інформацію про дві можливі для себе альтернативи участі, журі в такому випадку на свій розгляд може вибрати кандидате на участь лише в одному семінарі. Анкети кандидатів на більшу, ніж 2 вступних семінари відбірковим журі розглядатися НЕ будуть.

Учасникам, відібраним для участі в проекті, організатори забезпечують проживання та харчування в рамках трьох семінарів програми, а також за узгодження відшкодовують проїзд до місця проведення семінарів.

Координатори програми «Майстерня громадської активності»:

  • Іванна Пекар («Українська мережа освіти дорослих та розвитку інновацій», Колегіум ім. Теодора Гойсса Фонду ім. Роберта Боша та Спілки МітОст) - ivanna.pekar@gmail.com
  • Альона Каравай («Українська мережа освіти дорослих та розвитку інновацій», Колегіум ім. Теодора Гойсса Фонду ім. Роберта Боша та Спілки МітОст) - karavai.UNAEDI@gmail.com
  • Петер Вітчорек (Колегіум ім. Теодора Гойсса Фонду ім. Роберта Боша та Спілки МітОст) -  peter.wittschorek@theodor-heuss-kolleg.de.

Майстерня в контакті - http://vkontakte.ru/club5084867.

Майстерня в FB - http://www.facebook.com/?ref=home#!/group.php?gid=57922381996.

 

University logo

Харківський Національний Університет
ім. В.Н. Каразина

Майдан Свободи 4, 61022, Харків
Телефон: +38(057)707-55-00
Факс: +38(057)707-12-47
E-mail: postmaster@univer.kharkov.ua