en

Новини

Семінар з питань ролі і якостей Лідера XXI століття

24 вересня 2014

У Каразінському університеті пройшов семінар з питань ролі і якостей Лідера сучасності. Про актуальне та цікаве студентам розповів Аділь Алекперов - колишній студент соціологічного факультету, а зараз - керівник консалтингової компанії Green Oasis.

На семінарі обговорювалися питання: хто такий лідер і яким він має бути, щоб відповідати вимогам XXI століття. На прикладі відомих у всьому світі компаній, таких як «Apple», «Philips», «Starbucks», «General Electric» та інших, Аділь Алекперов пояснив студентам, в чому секрет успіху кожної з них. За його словами, справа в тому, що цими компаніями керують справжні лідери, ажде лідерство - це «спроба зробити світ краще».  Також на семінарі обговорювалися питання щодо функцій лідера, в чому полягає його робота, і в чому різниця між лідером та менеждером. В рамках семінару студенти дізнались, як створити правильний, «працюючий» план розвитку компанії. «Головне - це ідея. Якщо думати тільки про те, як заробити гроші - ваша компанія приречена на невдачу», - зазначив  Аділь Алекперов.

На семінарі гість Каразінського також привів цитати відомих лідерів та політиків і зазначив,  що для того, щоб стати успішним, необхідна освіта. Для студентів ця теза виявилась дискутивною і вони запитали: «А як же Стів Джобс, який не мав ніякої освіти, окрім шкільної?». На це питання Аділь Алекперов відповів: «Він займався самоосвітою і зробив те, що ми бачимо, ви уявляєте, щоб було, якби він мав ще й якусь освіту?».

Розповідаючи про якості справжнього лідера XXI століття, Аділь Алекперов навів приклади усіх відомих вождів минулого. «Є суттева різниця між лідером і вождем - вождь лише встановлює свою владу, лідер - веде за собою і робить світ кращим. Будьте лідерами, не будьте вождями, усі вожді закінчують погано», - наголосив Алекперов.

В кінці семінару студентам було запропоновано написати невелику роботу на тему: «Що б я зробив, якби був президентом». Студентка, відповіді якої, на думку гостя виявилися найкращими, в якості призу отримала книгу про секрети лідерства.

 

Для прес-центру соціологічного факультету - Загребельна Кристина 

 

University logo

Харківський Національний Університет
ім. В.Н. Каразина

Майдан Свободи 4, 61022, Харків
Телефон: +38(057)707-55-00
Факс: +38(057)707-12-47
E-mail: postmaster@univer.kharkov.ua