en

Новини

Літня школа «Сталий розвиток: конфлікти та їх вирішення на пострадянському просторі»

29 серпня 2015

Протягом 17-31 серпня 2015 року на соціологічному факультеті проходила міжнародна англомовна літня школа «Сталий розвиток: конфлікти та їх вирішення на пострадянському просторі», у роботі якої взяли участь студенти і молоді дослідники із Німеччини, Чехії, Словаччини та Канади. Літня школа пройшла за підтримки німецької служби академічних обмінів (DAAD), яка надала 10 індивідуальних стипендій найкращим студентам із Німеччини для покриття їх витрат на дорогу та перебування в Харкові.

В роботі літньої школи взяли участь завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна доктор юридичних наук, професор Ірина Венедіктова, професор кафедри права та європейської інтеграції Харківського регіонального Інституту державного управління доктор наук з державного управління, професор Володимир Стрельцов, доцент кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій соціологічного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна кандидат соціологічних наук, доцент Олександр Хижняк, директор Центру веб-комунікацій, доцент кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій кандидат політичних наук, доцент Максим Фоломєєв, старший викладач кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій Ольга Гужва, директор Центру міжнародного співробітництва, доцент кафедри туристичного бізнесу кандидат історичних наук, доцент Олена Шаповалова, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін кандидат юридичних наук, доцент Віктор Савченко, доценти кафедри міжнародних економічних відносин факультету міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу ХНУ імені В.Н. Каразіна кандидат економічних наук, доцент Валерій Рєзніков і кандидат економічних наук, доцент Олексій Журавльов, доцент кафедри нової та новітньої історії історичного факультету кандидат історичних наук, доцент Дмитро Ченчик, керівник Українсько-Російського академічного центру кандидат геолого-географічних наук, доцент Олексій Кірюхін, а також екс-працівник Ради Європейського Союзу (2005-2010 роки) Райнер Руге, екс-працівник юридичної служби Європейської Комісії (2008-2011 роки) Конор Кляйн, керівник Східноукраїнського регіонального представництва Міжнародного фонду "Відродження" Олена Розсказова.

В лекціях розглядалися так теми геополітичної ситуації України, відносин України та Євросоюзу, проблеми правової адаптації під час приєднання України до ЄС у майбутньому, протистояння України та Росії, потенціал Східного партнерства в умовах трансформації конфлікту, територіальні проблеми на пострадянському просторі та у відносинах Росії з Японією, захист прав людини під час воєнних конфліктів, роль засобів масової інформації та актуальні проблеми переселенців із зони антитерористичної операції тощо.

В рамках роботи літньої школи студенти відвідали Почесне Консульство Федеративної Республіки Німеччина у Харкові, модульне містечко для переселенців із зони АТО та волонтерську організацію «Станція Харків», де змогли поспілкуватися із переселенцями з Донбасу, а також відвідали відкриття виставки Р. Мініна «Трасформація» в Ермілов Центрі, Центральну наукову бібліотеку та Музей історії університету.

Ректор університету академік НАН України Віль Бакіров привітав учасників школи і вручив сертифікати про навчання.

Під час програми іноземним студентам було забезпечено цікаве й яскраве дозвілля: відбулися екскурсії Харковом, до Диканьки, Опішні, побували вони і на Сорочинському ярмарку, «Співочих терасах», у Шарівському палаці та Краснокутському дендропарку. У вільний час гості завдяки українським студентам-волонтерам дізналися більше про Україну, традиції, її мешканців і життя.

 

University logo

Харківський Національний Університет
ім. В.Н. Каразина

Майдан Свободи 4, 61022, Харків
Телефон: +38(057)707-55-00
Факс: +38(057)707-12-47
E-mail: postmaster@univer.kharkov.ua