en

Новини

Навчальна програма з питань судового адміністрування - кроки на шляху до суду, якому довіряють

29 березня 2016

 

Викладачі кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій соціологічного факультету Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна  - доцент Ірина Солдатенко і доцент Олександр Хижняк беруть участь в міжнародній навчальній програмі з питань судового адміністрування. Двотижнева програма з питань судового адміністрування, яка вже втретє впроваджується Державною судовою адміністрацією України в партнерстві з Національною школою суддів України за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» та участі Університету штату Мічиган (США) спрямована на покращення знань, навичок та здібностей керівників апаратів судів, їх заступників та працівників Державної судової адміністрації України для ефективного управління судами.

Програма навчання ґрунтується на сертифікаційній програмі з судового адміністрування Університету штату Мічиган і наші колеги уже втретє залучені до цієї навчальної програми як співрозробники, експерти та викладачі.  

21 березня - 1 квітня 2016 року сорок українських судових адміністраторів з усіх регіонів України, відібраних на конкурсній основі, проходять навчання за програмою, яка складаєься з таких курсів: лідерство; цілі та обов'язки судів; стратегічне бачення й планування; ресурси, бюджет, фінанси; управління проходженням справ; управління інформаційними технологіями; основні компоненти судів; управління кадровими ресурсами; освіта, навчання та професійний розвиток; суди та зв'язки з громадськістю.

Програма є актуальною і очікуваною для керівників апаратів суду, тому що спеціальної професійної освіти з питань судового адміністрування в Україні немає. Учасники - керівники апаратів, їх заступники та співробітники Державної судової адміністрації України вказували на відчутну недостатність знань зі стратегічного планування, лідерства, загального управлінням судом, організації зв'язків з громадськістю в їх щоденній професійній діяльності.

У той же час залучені до проекту співробітники факультету мають змогу підвищувати і свою професійну кваліфікацію під час тренінгів для викладачів, організованих проектом USAID "Справедливе правосуддя" за участі американських викладачів та тренерів. Важливим для розвитку сучасних напрямків досліджень кафедри є й спілкування та обмін дослідницьким досвідом з керівником програми від університету штату Мічиган - соціологом, доктором Морін Коннер.

Наразі експертом проекту проводиться аналіз навчальних програм нашого університету за курсами сертифікованої програми з питань судового адміністрування університету штату Мічиган і розробляються рекомендації щодо їх адаптації до міжнародного стандарту з метою подальшого впровадження на академічному рівні в Україні.

 

 

University logo

Харківський Національний Університет
ім. В.Н. Каразина

Майдан Свободи 4, 61022, Харків
Телефон: +38(057)707-55-00
Факс: +38(057)707-12-47
E-mail: postmaster@univer.kharkov.ua